Mikuláš Karlík si veze z juniorského MS dvě medaile

Mikuláš Karlík si veze z juniorského MS dvě medaile

Zatímco se světová špička biatlonu sjela do Česka na další díl světového poháru, mladé naděje vyrazily do rakouského Obertilliachu bojovat o titul juniorského mistra světa. Na šampionátu se dařilo českým reprezentantům v čele s Mikulášem Karlíkem.


Mladý biatlonista z Ostrova si zazávodil v únoru na mistrovství světa elitních biatlonistů a teď prodal výbornou formu mezi juniory. Karlíkovi se dařilo už ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů, kdy ho od třetího místa dělilo 15,9 sekundy, a bral šestou příčku.

Mikuláš Karlík stříbrně zazářil ve sprintu. Na střelbě ve stoje mu nespadl jeden terč a musel na trestné kolo. I tak ale finišoval na druhé příčce. Za zlatým Emilienem Claudem, který už také závodí mezi muži, zaostal o 26,1 sekundy. Ve stíhačce o den později byl biatlonista osmý.

Poslední závod na mistrovství světa byl pro Karlíka opět medailový. S Tomášem Mikyskou, Vítězslavem Hornigem a Jonášem Marečkem vybojoval bronz ve štafetě. První úsek zvládl dobře Mikyska, který předával Hornigovi štafetu na třetím místě v kontaktu s čelem. České kvarteto se poté posunulo na druhou pozici, kterou udržel i Mareček. Karlíkovi se sice nedařilo tolik na střelnici – šestkrát dobíjel, o jednu příčku štafetě pohoršil, ale bronz s přehledem uhájil.

Mikuláš Karlík po juniorském světovém šampionátu posílí mužskou reprezentaci, která bude i následující týden závodit ve Vysočina aréně v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Pavlína Hajzlerová
foto: Facebook/Český biatlon