Do 13. ledna platí zákaz návštěv v nemocnicích

Do 13. ledna platí zákaz návštěv v nemocnicích

Společnost Nemocnice Pardubického kraje, a.s. zavede od čtvrtka 5. do pátku 13. ledna 2023 ve všech svých pěti nemocnicích plošný zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů.

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci a zvýšenému počtu hospitalizovaných pacientů v souvislosti s respiračními onemocněními, rozhodla dnes Epidemiologická komise Nemocnice Pardubického kraje o zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů, a to zejména s ohledem na ochranu pacientů a personálu nemocnic. Omezení je dočasné a krátkodobé. Pokud bude vývoj situace příznivý, budou návštěvy k pacientům moci bez omezení opět od příštího víkendu.

Výjimku z omezení mají návštěvy u dětských pacientů, osob se sníženým intelektem a doprovod u porodu. Po předchozí domluvě s primářem či ošetřujícím lékařem mohou návštěvy i nadále k pacientům v terminálním stadiu nemoci a v individuálních případech i tam, kde přítomnost návštěvy pomáhá v léčebném procesu. Vždy je však nutné, aby nikdo z výše uvedených nevykazoval známky respiračního onemocnění a všichni byli vybaveni ochranou nosu a úst.

Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje