Historický vlak brázdil koleje Orlickoústecka

Historický vlak brázdil koleje Orlickoústecka

V sobotu 20. června byl na kolejích Orlickoústecka k vidění historický klenot. Vlak v čele s parní lokomotivou 555.0153 ráno vyjížděl z Dolní Lipky. Přes Lichkov, Mladkov, Těchonín, Jablonné nad Orlicí, Letohrad, Dolní Dobrouč, Lanšperk, Ústí nad Orlicí, Českou Třebovou, Třebovice v Čechách, Mladějov na Moravě, Moravskou Třebovou a Městečko Trnávka dojel v poledne do Chornic.

Podobnou trasou doplněnou cestou přes Svitavy se pak po osmé hodině večer vrátil vlak zpět do Dolní Lipky. Součástí byl historický jídelní vůz Ringhoffer z roku 1906.

Další příležitost užít si cestu Historickým expresem Králický Sněžník budete mít už v sobotu 27. června. Jízdní řád najdete na https://www.vytopnadolnilipka.cz/kralicky-expres

-red-