Good morning, it is Thursday 9.7.2020. It is the nameday of Drahoslava, tommorow is the nameday of Libuše / Amálie.

190213 mzm

Tento víkend bude žít lanškrounský region cyklistikou. Už v pátek 24. května bude v 16:30 na náměstí J. M. Marků slavnostně zahájen Malý závod míru AVX, v němž startují starší žáci (13 a 14 let) a kadetky (15 a 16 let). Přihlášeno je 182 závodníků z Čech, Slovenska, Maďarska a Polska, což je za 49 ročníků tohoto mezinárodního závodu rekordní počet.

 

"Letošní závod je generálkou na jubilejní 50. ročník Malého závodu míru AVX," říká předseda organizačního výboru závodu Jan Morávek, který v pořadatelské sboru působí již od roku 1975. Závod připravuje zkušený tým, který spolupracuje už řadu let a složení se mění zcela vyjímečně. Závod se jede za plného silničního provozu jen s částečnými omezeními po dobu průjezdu závodníků po trati závodu. Na prvním místě je bezpečnost závodníků i veřejnosti, proto je nutné respektovat pokyny pořadatelů i policistů.

Lanškroun má v historii závodu pět vítězů - Richarda Mráze v roce 1975, o deset let později Milana Gregoru. Devadesátá léta byla pro naše reprezentanty nejúspěšnější, v roce 1992 zvítězil David Tichý, poté Jan Vodehnal (1996) a Lukáš Obst (1999).

Slavnostního zahájení závodu by se letos měl zúčastnit i vítěz prvního ročníku v roce 1971 Jaroslav Bendl. Přítomni budou tradičně legendy české cyklistiky Jan Smolík, Pavel Doležal a Zdeněk Hasman, dále Vladimír Holeček, čestný doživotní viceprezident UCI a prezident UEC. Záštitu nad letošním ročníkem převzal policejní prezident Policie ČR brig. gen. Mgr. Jan Švejdar. Hostem bude poprvé také Jan Pospíšil, jeden z bratrů, kteří byli v kolové nejúspěšnějšími hráči v historii tohoto sportu, stali se dvacetinásobnými mistry světa a pětadvacetinásobnými mistry Československa.

Velké poděkování za podíl na úspěšném průběhu závodu patří sponzorům, jichž jsou letos více čtyři desítky. Hlavními partnery závodu jsou Město Lanškroun a Pardubický kraj.

Tisková zpráva

 

Časový program MZM 2019 AVX:

 

24. květen

16:30 hod. - Zahájení závodu na náměstí J. M. Marků

17:00 hod. - Start 1. etapy na náměstí J. M. Marků, směr Mariánská hora, Horní Čermná, Verměřovice, Mistrovice, Bystřec, Výprachtice, Nepomuky. Délka etapy 47 km, 3 vrchařské a 2 rychlostní prémie.

18:25 hod. - Předpokládaný dojezd prvních závodníků na nám. J. M. Marků

 

25. květen

9:00 hod. - Start i cíl 2. etapy u budovy "Koberce Turek" v Lanškrouně. Časovka jednotlivců do Jakubovic k borovici a zpět, start po 1 minutě, délka časovky 11,2 km.

16:00 hod. - Start 3. etapy na náměstí J. M. Marků, směr Nepomuky, Horní a Dolní Čermná, Petrovice, Dolní a Horní Dobrouč, Dolní Houžovec, Knapovec, Skuhrov. Délka etapy 42,2 km, 3 vrchařské a 1 rychlostní prémie.

17:10 hod. - Předpokládaný dojezd prvních závodníků na nám. J. M. Marků

 

26. květen

8:30 hod. - Start 4. nejtěžší etapy na náměstí J. M. Marků, směr Sázava, Lubník, Tatenice, Strážná, Cotkytle, Herbortice, Chudoba, Horní Heřmanice, Koburk, Výprachtice, Nepomuky. Délka etapy 41,2 km, 2 vrchařské a 2 rychlostní prémie.

9:37 hod. - Předpokládaný dojezd prvních závodníků na nám. J. M. Marků.

 

12:00 hod. - Vyhlášení výsledků na náměstí J. M. Marků

První, třetí a čtvrtá etapa trvá asi 70 minut + -, druhá etapa podle počtu závodníků od 9 hod. po jedné minutě start + doba jízdy 11,2 km.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.