Good afternoon, it is Saturday 8.8.2020. It is the nameday of Soběslav, tommorow is the nameday of Roman.

190923 skuhrakNa konci září začnou dílčí práce na rekonstrukci silnice z Lanškrouna do Skuhrova. Modernizace téměř devíti kilometrového úseku za 138 miliónů korun a potrvá od jara do listopadu příštího roku. Investorem je Pardubický kraj a celá akce je spolufinancována Evropskou unií.


Modernizace silnice II. třídy v délce 8816 m spočívá v kompletní obnově živičných a podkladních vrstev. „Při přípravě projektu jsme se dohodli s vedením města použít v úseku od kruhového objezdu v Lanškrouně směrem na Skuhrov tichý kryt (nehlučný asfalt). Důvodem byly požadavky na snížení hlučnosti vzhledem k chystané výstavbě a očekáváný nárůst dopravy do průmyslové zóny,“ sdělil Michal Kortyš, náměstek hejtmana odpovědný za dopravu. 

Při modernizaci silnice budou obnoveny: most, autobusové zálivy, propustky, obnova vodorovného a svislého značení včetně zádržného systému. Stavba je financována z 90 % z prostředků IROP. Zbylých 10 % platí Pardubický kraj.

„Město Lanškroun vítá rekonstrukci ulice Dvořákova a následnou modernizaci silnice Skuhrov Lanškroun. Věřím, že modernizace přispěje také ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu na této trase, která má několik míst s častými dopravními nehodami. Děkuji Pardubickému kraji za tuto investiční akci a prosím místní o trpělivost při provádění stavebních prací. Výsledkem bude zvýšení komfortu jízdy do Ústí nad Orlicí,“ řekl starosta města Radim Vetchý.

Stavební práce provádí firma MADOS MT s.r.o.

 

Začátek prací:

Pardubický kraj v roli investora zahájí modernizaci silnice II/315 Skuhrov – Lanškroun ke kruhovému objezdu 26. září úsekem u obce Ostrov.

Proto bude v termínu od 26. 9. 2019 do 31. 10. 2019 provedena úplná uzavírka silnice II/315 v úseku od křižovatky se silnicí III/31513 ke křižovatce se silnicí II/313.

Objízdná trasa je vedena ze směru Ústí nad Orlicí – Lanškroun – vlevo po silnici II/313 do obce Ostrov na křižovatku silnice II/313 a místní komunikace, zde vpravo po místní komunikaci na křižovatku silnic II/315, III/31513 a místní komunikace, zde vlevo po silnici II/315 do Lanškrouna. Objízdná trasa je vedena obousměrně.

 

Zdroj: Tiskové zprávy MÚ

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.