Lanškroun

Za den je v Lanškrouně naočkováno až 75 lidí

Za den je v Lanškrouně naočkováno až 75 lidí

23. 06. 2021 Hits:45x

Přesně po týdnu od otevření očkovacího místa v Lanškrouně jsme zjišťovali, jaký je o očkování proti covid-19 v našem městě zájem. „Dnes je k očkování objednáno 75 lidí, převažují mezi nimi mladí lidé, to znamená narození v 90. letech a až tak do roku 2005...

Lanškrounsko

Než zavoláte hasiče, raději vyčkejte až roj včel odletí. Příjezd hasičů je pro včely ortel smrti

Než zavoláte hasiče, raději vyčkejte až roj včel odletí. Příjezd hasičů je pro včely ortel smrti…

05. 06. 2021 Hits:691x

Jen za tento týden Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje přijalo více než desítky telefonátů s žádostí o odstranění rojů včel.

Pozvánky

Červen až srpen- Letní kino v zámecké zahradě

Červen až srpen- Letní kino v zámecké zahradě

16. 06. 2021 Hits:571x

Letní kino si pro letošní léto připravilo komedie, drama, krimi, muzikály, pohádky, rodinné i animované filmy. Občerstvení zajištěno.

Orlickoústecko

Cyklo Glacensis 2021

Cyklo Glacensis 2021

19. 05. 2021 Hits:591x

Mezinárodní cyklistická akce Cyklo Glacensis se v roce 2020 z důvodu pandemie koronaviru neuskutečnila. Ta letošní bude spíš symbolická, jednodenní. Zahájení je v pátek 21. května v 8 hodin na náměstích v Lanškrouně, ...

200819 laudonO víkendu 22. a 23. srpna 2020 se v Albrechticích u Lanškrouna uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových sportovních podniků v Pardubickém kraji, I. GMS Albrechtický kopec 2020. Po osmileté odmlce se na trať do vrchu Laudon vrátily závodní speciály v loňském roce, kdy uspořádání volného závodu umožnila celková rekonstrukce asfaltového povrchu vozovky.

K závodu, který se jel o Pohár hejtmana Pardubického kraje, se sjelo osmdesát jezdců z celé republiky, kterým v sobotu jejich závodění znepříjemňoval déšť a až v nedělním závodě, za ideálního počasí byl vytvořen, téměř domácím jezdcem Milošem Benešem, startujícím s vozem Osella FA30, nový rekord trati dlouhé 4 kilometry, časem 1:29,48 minuta.

Nad letošním závodem opět převzal záštitu hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický Ph.D. a starosta obce Albrechtice u Lanškrouna, Ing. Jaroslav Novák. Pojedou se zde závody dvou seriálů – Mezinárodní mistrovství závod soudobých a historických automobilů, Maverick Rescue Euro Cup 2020 a Autoklub Mistrovství České republiky soudobých, historických automobilů a České Trofeje.

Již v těchto dnech jsou seznamy přihlášených jezdců do obou seriálů přeplněny – celkem téměř 220 jezdů. K závodu však promotér může z časového hlediska závodu připustit maximálně 180 startujících. Již při pohledu do seznamu přihlášených jezdců do obou seriálů můžeme konstatovat, že se bude jednat o špičkově obsazený závod.

Díky zrušení letošního Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, hledají špičkoví jezdci náhradní závody a jedním z nich bude letošní I. GMS Albrechtický kopec. V seznamu pro mezinárodní závod Maverick Rescue Euro Cup opět nechybí francouzský mistr Sébastien Petit s vozem NOVA Np 01-4 Engine Honda Turbo, dále jezdci česko-rakouského týmu SKI Modřice/Mad Racing Power, vedoucí jezdec Ferdinand Madrian (Norma M20FC), manželé Sigrid a Christian Ferstlovi (oba F-Tatuus Master). Dále to je Petr Žáček (Audi Sport Quattro S1), vedoucí jezdec kategorie historiků. Michal Žáček (BMW 130i) třetí jezdec celkového pořadí seriálu a celý další seznam přihlášených jezdců. Závodů se zúčastní jezdci ze šesti států Evropy.

V seriálu Autoklub Mistrovství ČR nechybí mezi přihlášenými jezdci nikdo z elitní desítky průběžného pořadí – např. vedoucí jezdec Miloš Beneš (Osella FA30), dále Petr Trnka (Ligier JS53 EVO2 LRM), David Komárek (Mc F1 EVO), Marek Rybníček (Škoda Fabia R5) či Václav Janík (Norma M20FC Turbo) a také současná nejlepší jezdkyně Kristýna Fillová (Mitsubishi Black 9) a řada dalších výborných jezdců.

„Nebude vůbec jednoduché vybrat z přihlášených jezdců do obou seriálů dohromady 180 účastníků. Musíme však počkat až do termínu uzávěrky přihlášek, který je 18. srpna o půlnoci, protože může dojít i k odhlášení některých jezdců a tím ke korekci počtu účastníků. Jinak jsme udělali vše pro zajištění bezpečnosti jednak jezdců, ale především diváků. Dovolím si říci, že se bude jednat o jeden z nejkvalitnějších závodů do Albrechtického kopce v celé jeho historii. Přeji všem motoristickým příznivcům, kteří se na víkendové závody chystají, krásný sportovní zážitek a současně na ně apeluji, aby v průběhu závodů dodržovali veškerá nařízení pořadatelů a přihlíželi závodům z vyhrazených sektorů a současně dodržovali zvýšená hygienická opatření v souvislosti se šířením nemoci Covid-19“ sdělil promotér a ředitel závodů Aleš Gänsdorfer.

Program víkendových závodů bude identický po oba dva dny, v 7.30 hodin budou zahájeny tréninkové jízdy, ve 12.30 hodin bude slavnostní zahájení a ve 12.45 hodin vyrazí na trať k závodní jízdě první jezdec. Na 18.00 hodinu je naplánováno vyhlášení vítězů. Tomu všemu bude předcházet v pátečním odpoledni od 16.30 hodin administrativní a technická přejímka jezdců a závodních vozů pro oba seriálové závody.

Tisková zpráva