O očkování bez registrace byl v Lanškrouně zájem

O očkování bez registrace byl v Lanškrouně zájem

V úterý 9. listopadu přijel do Lanškrouna tým zdravotníků z Pardubické nemocnice, aby zajistil očkování proti covidu bez předchozí registrace. Očkovalo se očkovací látkou Comirnaty od firmy Pfizer/BioNTech a vakcínou Janssen od firmy Johnson&Johnson.

Podáno bylo celkem 97 aplikací, z toho šlo ve 34 případech o třetí posilující dávku. Očkovalo se v Langerově vile, která je součástí Multifunkčního centra L´Art.
Bez předchozí registrace probíhá v současné době očkování také v Orlickoústecké nemocnici, a to každou středu v době od 12.20 do 15.00 hodin. Očkovat by nyní už měli také praktičtí lékaři.

V Lanškrouně fungovalo očkovací centrum pro lidi s registrací v době od 16. června do 31. srpna, kdy v L´Artu očkovala třikrát v týdnu agentura Renturi. Kromě toho přijel také dvakrát mobilní očkovací truck, v němž se očkovalo bez předchozí registrace.

Podle Orlického deníku je v Pardubickém kraji aspoň jednou dávku naočkováno asi 56 % obyvatel, což je pod průměrem Česka. Nejmenší proočkovanost je ve východních oblastech, zejména na Králicku a Lanškrounsku, kde je jen zhruba 50 %.

Marie Hrynečková

Obrázky převzaty ze Seznam zprávy