Očkovací tým musel v Lanškrouně 50 lidí odmítnout. Zájem byl obrovský

Očkovací tým musel v Lanškrouně 50 lidí odmítnout. Zájem byl obrovský

O očkování bez registrace proti covidu-19 je v Lanškrouně velký zájem. V sobotu 4. prosince se dokonce ani na všechny nedostalo. Kolem padesáti lidí musel mobilní očkovací tým ač nerad, těsně před 13. hodinou odmítnout, protože se potřeboval přesunout na další plánované místo - do Svitav.


Očkovat se mělo od 9 do 13 hodin, mobilní tým začal očkovat dokonce o půl hodiny dřív. Fronta však neustále narůstala. Lidé byli ve dvou stupních pod nulou a ledovém větru promrzlí. Dostávali se na řadu až po téměř dvouhodinovém čekání. Očkovací tým z brněnské společnosti Podané ruce dělal co mohl, u registrace byla tři stanoviště, u pohovoru s lékařem dvě a na dvou místech se aplikovala očkovací látka. Naočkovat se za čtyři a půl hodiny podařilo 262 lidí, z toho 248 vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer/BioNTech a 14 vakcínou Janssen od firmy Johnson&Johnson. V 95 % se jednalo o třetí posilující dávku.  


Dovoluji si poprosit za všechny ty prochladlé lidi ve frontě, zda by při organizaci dalšího očkování bez registrace bylo možné zájemce o očkování nechat čekat v rozlehlých prostorách nového kulturního domu a nikoliv venku na mrazu. 

Marie Hrynečková