Mistrovství ČR extrémního překážkového závodu se konalo v Lanškrouně

Mistrovství ČR extrémního překážkového závodu se konalo v Lanškrouně

Uplynulý víkend 6. až 8. května přivedl do Lanškrouna stovky fanoušků extrémního překážkového závodu, kteří se buď OCR (Obstacle Course Racing) přímo účastnili, nebo fungovali jako doprovod některého ze soutěžících.

Závod byl vypsán jako Mistrovství ČR, takže se bojovalo o republikové tituly ve čtyřech kategoriích, a to Stadion, 3K, 12K a štafety družstev. Trasy byly připraveny jak pro elitní dospělé závodníky, tak pro děti. A na své si přišli i závodníci, kteří závodili ve věkových skupinách, či ve vlně FUN, kterou si mohl vyzkoušet opravdu každý.


Start i cíl byly na stadionu Romana Šebrleho v Lanškrouně, ale většina tras závodu vedla soutěžíci až k lanškrounským rybníkům. Nejkratší trasa se 14 překážkami měřila 990 metrů. Nejdelší se 45 překážkami 12,2 km a vedla ze stadionu kolem rybníků Dlouhého, Olšového, Pšeničkova, Slunečného a Plockova. Součástí Mistrovství ČR byla i Armáda České republiky, která dodala vojenskou techniku, tj. tanky a různé typy bojových vozidel, které posloužily jako překážky, jež museli závodníci překonávat.


Poprvé v historii bylo MČR v OCR označeno jako „otevřené”, takže přijeli soutěžící i ze zahraničí. Ti závodili ve speciální vlně „international wave” a prosadili se i v celkovém pořadí, kde obsadili přední místa. Mimořádně úspěšní byli soutěžící z Belgie, Holandska, Polska, Norska a Dánska.


Mistry ČR v kategorii 3K se stali Patrik Stupka a Stanislava Babušková, ve 12K to byli Lukáš Novák a Tereza Schejbalová. Celkem se tohoto náročného kláni zúčastnilo kolem 800 závodníků z 11 zemí světa.

Marie Hrynečková

Výsledky jednotlivých kategorií na https://www.prekazkovysport.cz/mcr-2022/

 

https://www.lanskrounsko.cz/cz/zpravodaj/8625-gr-privedl-k-rybnikum-dva-tisice-lidi