Firma BusLine představila na náměstí autobusy. Veterány i ty nejmodernější

Firma BusLine představila na náměstí autobusy. Veterány i ty nejmodernější

Jen málokdo v sobotu odolal příležitosti posadit se do autobusu starého padesát let. I takové totiž zaparkovaly na náměstí J. M. Marků v Lanškrouně při příležitosti slavnostního zahájení provozu autobusové dopravy novým dopravcem.

Tím je od 12. června pro region Lanškrounsko společnost BusLine.
Akci moderoval olympijský vítěz v desetiboji a lanškrounský rodák Roman Šebrle, s nímž si mnozí návštěvníci považovali za čest pořídit snímek či selfíčko. Na programu bylo i symbolické posvěcení nových autobusů. Toho se ujal děkan Zbigniew Czendlik s malou (asi cestovní) kropičkou. O křest šampaňským se postaral Roman Šebrle, zástupci BusLine i místostarosta Miloš Smola. Akci si užily hlavně děti, které se účastnily pořádaných soutěží ve znalostech, ale hlavně si mohly zblízka prohlédnou a ozkoušet historické autobusy.

Marie Hrynečková

 

https://www.lanskrounsko.cz/cz/zpravodaj/lanskroun/10197-rozhovor-od-12-cervence-vyjedou-na-34-linkach-regionu-lanskrounsko-zbrusu-nove-vozy-busline

 

 

1 - 11. června bylo na hlavním lanškrounském náměstí rušno.
2 - Slavnostní zahájení provozu linek BusLine moderoval lanškrounský rodák Roman Šebrle.
4 až 9 - Nové autobusy posvětil děkan Zbygniew Czendlik. Po svěcené vodě přišlo na řadu i šampaňské. Chopil se ho Roman Šebrle i místostarosta Miloš Smola
10 - Společné foto vedení společnosti BusLine se Zbigniewem Czendlikem a Romanem Šebrlem.
11 až 13 - Moderní meziměstský nízkopodlažní autobus SOR CN 12/CN 12,3. Je vybaven prostorem pro kočárek i invalidní vozík, klimatizací, USB nabíjením i wífi.
14 až 19 - Autobus Škoda RTO 706 MTZ vyrobila firma LIAZ v roce 1972.
20 a 21 - V roce 1972 byl vyroben ve firmě Karosa Vysoké Mýto i autobus ŠL 11-1307 TURIST.
22 - Autobus ISUZU.