Návštěvníky Městských slavností déšť neodradil

Návštěvníky Městských slavností déšť neodradil

V pátek a sobotu (9. a 10. září) centrum města ožilo nejen díky Lanškrounské Kopě, ale i Městským slavnostem. Nabitý program zde navzdory nepřízni počasí udržel účastníky pochodu a přivedl další fanoušky vystupujících kapel.

Například hned v pátek odpoledne se představila italská kapela sciROCKati, která pochází z našeho partnerského města Castiglione in Teverina. V jejich podání zazněly nejznámější italské hity Ricchi e Poveri, Tozzi a dalších. Některé z nich známe z českých cover verzí Těžkého Pokondra či J. Uhlíře, K. Šípa a Petry Janů. Hned po skončení začalo pršet, takže další kapela Proč Ne band z Moravské Třebové už vystupovala za deště, stejně jako následující skupiny The RockSet, brněnská dívčí metalová skupina Loretta a rocková kapela Doga. Přesto lidé na náměstí pod deštníky setrvali.


V sobotu se počasí umoudřilo, zapršelo jen kolem osmé večer právě když na pódiu hrál Big Band Lanškroun. Přesto zůstalo náměstí zaplněné. Tentokrát s Big Bandem vystupovala kromě stálých zpěváků také úspěšná muzikálová herečka a zpěvačka Míša Tomešová. S přibývajícími nočními hodinami diváků přibývalo a po ohňostroji při vystoupení slovenské rockové kapely Tublatanka už byla hlava na hlavě.

Součástí Městských slavností bývá už tradičně výstava králíků, holubů a drůbeže na zámeckém nádvoří pořádaná lanškrounskými chovateli. Tentokrát zde vystavovalo 43 chovatelů přibližně stovku králíků, kolem 120 holubů a přes padesát kusů různých druhů drůbeže. Výstava se stala oblíbeným cílem procházek zejména pro rodiny s dětmi. 

Marie Hrynečková

Foto:
1 až 3 - Vystoupení italské kapely sciROCKati z partnerského měst Castiglione in Teverina, které má asi dva a půl tisíce obyvatel a je hodinu cesty od Říma. Ve městě bylo v roce 2021 pojmenováno náměstíčko na počest čtvrt století trvající spolupráce mezi oběma patnerskými městy Piazza Lanškroun.
4 - Celé městské slavnosti moderoval (vtipně a neúnavně) Ondra Pokorný.
5 a 6 - Kapela Proč Ne band z Moravské Třebové.
7 a 8 - Pohled na náměstí při vystoupení kapel Loretta a Doga, které vystupovaly za deště.
9 - Big Band Lanškroun, s nímž jako host vystoupila Míša Tomešová.
10 - Tublatanka přivedla na náměstí nejvíce diváků. Snímek z kamery umístěné na základní škole.
11 až 18 - Výstava králíků, holubů a drůbeže láká hlavně rodiny s dětmi.