Zemřel Bohumil Bernášek

Zemřel Bohumil Bernášek

Mám smutnou povinnost informovat, že dnes v ranních hodinách zemřel náš kolega člen zastupitelstva Pardubického kraje pan Bohumil Bernášek (3PK), který v letech 2016 až 2020 působil jako člen rady kraje zodpovědný za oblast školství. Bohouš celý život patřil mezi srdcaře. Věnoval se oblasti vzdělávání nejen v době jeho politického působení, ale také jako pedagog či zastupující ředitel školy. Jeho klid a nadhled nám bude velmi chybět. Čest jeho památce!

Ing. Bohumil Bernášek (1953 - 2022)
Žil v Lanškrouně, kde vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou. Poté absolvoval Elektrotechnickou fakultu Vysokého učení technického v Brně. Po studiích nastoupil na svou mateřskou střední školu jako odborný učitel. Jeho záliba v rockové hudbě jej v osmdesátých letech přivedla ke kariéře profesionálního disc-jockeye. Vystupoval na tanečních akcích po celém tehdejším Východočeském kraji.
Po sametové revoluci se vrátil k učení a postupně vykonával funkce učitele, zástupce ředitele a ředitele Střední průmyslové školy a učiliště v Lanškrouně. Od roku 2016 byl členem Zastupitelstva Pardubický kraj a zároveň radním zodpovědným za školství. Jeho cílem v oblasti školství byla především stabilizace sítě středních škol.
Více než třicet let byl ženatý a s manželkou Evou vychoval syna, který je šachovým velmistrem.
Od roku 2001 působil jako zastupitel města, po tři roky v Lanškrouně vykonával funkci místostarosty.

Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje