V Lanškrouně se bude očkovat v L´Artu vakcínou Pfizer/BioNTech

V Lanškrouně se bude očkovat v L´Artu vakcínou Pfizer/BioNTech

Od středy 16. června se má rozjet očkování proti covid-19 také v Lanškrouně, a to v Langerově vile Multifunkčního centra L´Art (Nádražní 335). Konkrétně v prostorách kavárny bývalého kulturního domu.

Vstupuje se hlavními dveřmi Langerovy vily, vychází se přístavbou. Očkování zajišťuje, stejně jako v České Třebové, agentura Renturi s.r.o. Očkovací místo v Lanškrouně bude otevřeno v úterý, ve středu a v pátek od 9 do 17 hodin, očkovat se bude vakcínou Pfizer/BioNTech.


Na očkování v Lanškrouně je podle stránek Ministerstva zdravotnictví v tuto chvíli zaregistrováno 26 osob čekajících na PIN2 a 47 osob již termín očkování obdrželo.


Po zprovoznění posledního očkovacího místa (v Lanškrouně) bude v Pardubickém kraji fungovat celkem dvacet očkovacích míst, a to: Žamberk, Hlinsko, Košumberk, Chrudim, Rybitví, Lázně Bohdaneč, Litomyšl, Králíky, Seč, Svitavy, Moravská Třebová, Jevíčko, Ústí nad Orlicí, Polička, Brandýs nad Orlicí, Lanškroun, Česká Třebová, Vysoké Mýto a 2x Pardubice. V Pardubicích kromě toho vypomáhá s očkováním v tomto týdnu také speciálně upravený očkovací truck, který během týdne zvládne naočkovat 4 tisíce lidí. Podle MFD Pardubický kraj v očkování zaostává, v přepočtu na tisíc obyvatel je třetím nejhorším v zemi.

Marie Hrynečková