Kocourek Wormy ležel sražený na ulici a požírali ho červi. V dočasné péči prvně pocítil lásku

Kocourek Wormy ležel sražený na ulici a požírali ho červi. V dočasné péči prvně pocítil lásku

Malý sražený kocourek ležel několik dní u silnice, plný červů, co ho požírali zaživa. Nemilovaný, nechtěný, bez pomoci. Potom mu svitla naděje, když se jako akutní příjem dostal do útulku v Lanškrouně.

Kocourek dostal jméno Wormy a aby o něj bylo postaráno co nejlépe, hned se přesunul do domácí péče. „Nechápu, jak ho mohl ten, co ho srazil, nechat jen tak ležet a umírat,“ komentuje situaci dočasná teta Diana, která se ho ujala.

Na první pohled nejprve nevypadala v pořádku jen přední noha, kde má Wormy komplikovanou zlomeninu kloubu. Na veterině se ale přišlo i na zlomeninu v pánvi. Z nožky i kyčle se navíc Wormymu valili červi, které trvalo odstranit několik desítek minut. Po základním ošetření a podání antibiotik a léků proti bolesti se pak s dočasnou tetou vydal domů. S sebou si vezli zásobu dalších léků a prostředků na čištění ran.

„Wormyho příběh je bohužel jeden z mnoha nešťastných příběhů se kterými se u koček setkáváme, a kterým by se dalo snadno zabránit. Stačilo by, aby lidi nepouštěli ven malá koťata a kastrovali svoje kočky a kocoury. Koťátka, co se venku přímo narodí, bez pomoci často dopadají ještě daleko hůř,“ osvětluje vedoucí útulku Renata Kristková.

Malému Wormíkovi byly při jeho nálezu podle odhadu teprve čtyři měsíce a už si takhle vytrpěl. Bohužel Wormyho problémy tím neskončily, 20. 09. se totiž jeho stav znenadání zhoršil. Na veterině se odhalila anémie, byl proto nějakou dobu hospitalizovaný. Naštěstí se po několika dnech mohl vrátit do domácí péče. „Wormy je zlatíčko, moc rád se mazlí a hodně vrní. Po návratu z veteriny začal být i o hodně akčnější než dřív a pořád by si hrál,“ komentuje situaci Diana. Ta se zraněnou nožičkou dle instrukcí poctivě cvičila, ale její stav se bohužel nezlepšil. Jelikož Wormymu při pohybu nožka překáží a kvůli kulhání vzniká velká zátěž na krk a páteř, bylo rozhodnuto, že pro kocourka bude lepší nožičku amputovat. „Naštěstí i se třema nožkama může prožít spokojený a plnohodnotný kočičí život,“ dodává Diana.

Pokud chcete Wormíkovi pomoci, můžete ho podpořit peněžním darem na číslo účtu 2288471053/5500 s variabilním symbolem 202236.

Útulek Pet Heroes Lanškroun se nachází v areálu Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun a patří k neziskové organizaci Pet Heroes z.s. Pečuje o pejsky a kočičky v nouzi, buď ty z ulice nebo od majitelů, kteří se dostali do nouze nebo se ke zvířatům nechovali hezky. Pet Heroes se o psy a kočky v nouzi, včetně handicapovaných, stará již téměř deset let. Kromě přímé péče se zaměřuje i na osvětu.

 

Tisková zpráva