Útulek Pet Heroes Lanškroun přijal do péče patnáct koček z kauzy Chýnov

Útulek Pet Heroes Lanškroun přijal do péče patnáct koček z kauzy Chýnov

Dne 25. října 2022 přijal útulek Pet Heroes do péče 15 koček ve velmi špatném výživovém a zdravotním stavu. Jednalo se o kočičky, které byly týrané v maringotce a okolí v obci Chýnov. Majitelka je zavírala do popelnice, věznila, házela s nimi o zem a nedávala jim dostatek jídla.

Po úředním rozhodnutí, že kočky budou odebrané za týrání, se několik organizací na pomoc zvířatům spojilo a kočky si rozdělily do péče.

Nezisková organizace Pet Heroes přijala 15 koček. Všechny jsou hubené, podvyživené, začervené, mají průjmy, záněty očí, vylysané části srsti. Jsou odevzdané a některé se už ani nebrání. „Nejhůře ze všech je na tom jeden kocourek, který musel i zůstat hospitalizovaný. Ten je úplně vychrtlý a ani nechce jíst, dostal proto kapačky a léky. Všichni doufají, že to zvládne, moc se chtěl mazlit a poznat na světě ještě něco hezkého,“ komentovala situaci Nikol Burešová, ředitelka neziskové organizace Pet Heroes. „Všechny kočičky teď čeká karanténa a léčba a musí také nabrat, momentálně jsou to kostry. Moc děkujeme všem útulkům, dobrovolníkům a jiným organizacím za spolupráci na místě. Jsme rádi, že o kočky bude postaráno, a to nejen u nás, ale i v jiných útulcích a spolcích. A také že se konečně hnuly ledy a došlo k úřednímu odebrání se vším všudy. Z představy tolika zbytečně umučených koček, co do té doby na místě umřely, je nám smutno,“ dodává Nikol.

Péče o kočky a veterina jsou hrazené obcí Tábor. Pokud byste přesto chtěli organizaci Pet Heroes přispět, můžete zaslat příspěvek na její činnost na č.ú. 2288471053 / 5500.

Útulek Pet Heroes Lanškroun se nachází v areálu Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun a patří k neziskové organizaci Pet Heroes z.s. Pečuje o pejsky a kočičky v nouzi, buď ty z ulice nebo od majitelů, kteří se dostali do nouze nebo se ke zvířatům nechovali hezky. Útulek navštěvují také praktikanti a praktikantky ze středních zemědělských škol.

Tisková zpráva

Web: https://phlanskroun.cz/aktuality/prijali-jsme-15-kocek-z-kauzy-chynov/