Zámeček nabízí i nevšední zážitky

Zámeček nabízí i nevšední zážitky

Na Novém zámku u Lanškrouna, kde provázím od roku 2007, se po vyprávění o historii zámku návštěvníci mohou těšit na prohlédnutí unikátní sbírky knoflíků, která získala několik rekordů českých, a v Londýně nám uznali i rekord světový.


Letos jsem nově upravila knoflíkový trůn, aby se na něm lépe sedělo, když se na něm třeba děti chtějí vyfotit, ale někdy se rádi vyfotí i dospělí. I na nově upravené drátenické výstavce postupně přibývají další výrobky, a to nejen současné, ale třeba i staré kolem stovky let.
I letos je možno si zakoupit originální zámeckou a vybrat si z několika druhů loni vydaných nových pohlednic. K prohlídce patří možnost zakoupení různých drobných drátovaných výrobků z černého nebo měděného drátu a zakoupením zápichů se srdíčkem třeba podpořit nemocné děti jako každý rok.
Už tradičně probíhá prohlídka sklepení při svíčkách a s baterkami (doporučuji si s sebou donést, několik je i k zapůjčení). Také je třeba počítat s tím, že občerstvení je už několik let bohužel uzavřeno.
Prohlídka trvá cca 50-60 minut, s návštěvníky projdeme tři patra zámecké věže a potom sejdeme 6 metrů do sklepení, kde je teplota nyní kolem 9 stupňů. Sklepením se prochází cca 10-15 minut při romantickém osvětlení svíčkami.
Pravidelně o prázdninách v sobotu, v neděli a o svátcích jsem na Zámečku od 10 do 17 hodin, po domluvě je možné i déle, a lze domuvit případně i noční prohlídku. Ve všední den je možná prohlídka po domluvě na tel. 776 642 277. Srdečně zvu a těším se na návštěvníky letošní 17. sezóny, která právě začíná.

Krasava Šerkopová