Potřebujete se zbavit starého auta? Hasiči ho i ekologicky zlikvidují

 Potřebujete se zbavit starého auta? Hasiči ho i ekologicky zlikvidují

„V rámci Pardubic a blízkého okolí jsme schopni zajistit odvoz přímo od majitele. Automobil, který je již pro majitele nevyužitelný mohou ještě využít hasiči,“ říká kpt. Ing. Pavel Vtípil z HZS Pardubického kraje.

A proč sháníme vraky? Je to jednoduché, hasiči se musí neustále cvičit a zdokonalovat v přípravě na ostrý zásah v podobě dopravní nehody. Před likvidací vašeho automobilu, tak může vrak ještě posloužit dobré věci. Hasiči se zdokonalí v taktice a technice vyprošťování z havarovaných vozidel. „Vozidlo po převzetí a po provedení výcviku je ekologicky zlikvidováno oprávněnou firmou, která vystaví majiteli potvrzení o ekologické likvidaci. Bez tohoto potvrzení není prakticky dnes již možné vozidlo vyřadit z registru vozidel,“ upřesňuje k procesu likvidace Pavel Vtípil.

Vzhledem k tomu, že jsou mezi námi i nováčci a v nejbližší době nastupovat budou i další noví hasiči, má hasičský záchranný sbor také zvýšené požadavky na výcvik a tím pádem také na zvýšený počet vraků.

Potřebujete-li se zbavit svého starého dvoustopého vozidla, obraťte se prosím přímo na kpt. Ing. Pavla Vtípila – 724 180 223.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí