Očkovací kamion se vydá na cestu krajem. Zajede i do Letohradu či Lanškrouna

Očkovací kamion se vydá na cestu krajem. Zajede i do Letohradu či Lanškrouna

Od pondělního rána funguje před sokolovnou v Pardubicích očkovací kamion, ve kterém je možné očkování vakcínou Janssen bez předchozí registrace. V příštím týdnu bude v úterý a středu přesunut do Chrudimi. Dále přejede do Přelouče, Starého Mateřova, Holic, Letohradu, Lanškrouna, Moravské Třebové a svou cestu ukončí v Dlouhé Loučce.

„O očkovací kamion v Pardubicích byl v první den jeho provozu relativně velký zájem. Celkem bylo proočkováno přes 900 lidí. Přes 300 tvořili zájemci o bezregistrační očkování vakcínou Janssen. Před sokolovnou bude celý tento týden a následně se příští týden v úterý a středu přesune do areálu Chrudimské nemocnice. Od čtvrtka 5. srpna pak bude putovat po kraji od Přelouče přes Starý Mateřov, Holice, Letohrad, Lanškroun až po Moravskou Třebovou a Dlouhou Loučku,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Podle náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaely Matouškové Pardubický kraj komunikoval se starosty obcí, kteří by měli o očkování v daném místě větší zájem. „Mimo zájmu starostů jsme také vytipovali vhodná místa s proočkovaností obyvatel nižší než 50 procent a stanovili trasu mobilního očkovacího trucku, který v průběhu příštího týdne od 5. srpna přejede napříč naším krajem. Zájemci v něm budou očkováni bez předchozí registrace a rezervace a na výběr budou mít především dvoudávkovou očkovací látku Comirnaty od společností Pfizer/BioNtech a jednodávkovou vakcínu Janssen. Mobilní očkovací truck počítá s tím, že v případě dvoudávkové Comirnaty bude na daném místě přistaven i pro očkování druhou dávkou po 21 dnech,“ uvedla Michaela Matoušková.

Starostové obcí jsou tento týden informováni o přesných místech trucku a osloveni ke spolupráci ohledně informování obyvatel.

 

Mobilní truck bude přistaven v termínu od 5. 8. do 12. 8. vždy v čase od 9 do 21 hodin v těchto místech:

Čtvrtek 5. 8. Přelouč
Sportovní hala, Za Fontánou 1611, 535 01 Přelouč
Parkoviště před sportovní halou

Pátek 6. 8. Přelouč
Sportovní hala, Za Fontánou 1611, 535 01 Přelouč
Parkoviště před sportovní halou

Sobota 7. 8. Starý Mateřov
Starý Mateřov 38, 53002 Starý Mateřov
Plocha před hasičskou zbrojnicí

Neděle 8. 8. Holice
Holubova 768, 53401 Holice
Parkoviště u kulturního domu

Pondělí 9. 8. Letohrad
Družstevní 815, 561 51 Letohrad
Parkoviště u zdravotního střediska a domu kultury v Letohradě

Úterý 10. 8. Lanškroun
Multifunkční centrum ĹART, Nádražní 335, Lanškroun 563 01
Parkoviště u multifunkčního centra

Středa 11. 8. Moravská Třebová
Náměstí T. G. Masaryka 32/29, 571 01, Moravská Třebová
Budova MěÚ Moravská Třebová

Čtvrtek 12. 8. Dlouhá Loučka
Kulturní dům čp. 90 v obci Dlouhá Loučka, 569 43 Dlouhá Loučka

text a foto: Pardubický kraj