Lanškrounsko

Výsledky voleb do Evropského parlamentu

Na Lanškrounsku vyhrálo ve volbách do Evropského parlamentu ANO 2011

09. 06. 2024 1211x

Na Lanškrounsku zvítězilo v eurovolbách hnutí ANO před koalicí Spolu. Nad pětiprocentní hranicí jsou ještě Přísaha a Motoristé, Stačilo!, Starostové, SPD a Trikolora a Piráti. ANO zvítězilo i na úrovni většiny obcí, a to včetně Lanškrouna. Spolu vyhrálo v...

Pozvánky

15. červen - Rybářské závodu dospělých a dorostu

15. červen - Rybářské závody dospělých a dorostu

31. 05. 2024 301x

Český rybářský svaz, místní organizace Lanškroun pořádá 15. června Rybářské závody dospělých a dorostu na rybníku Krátký v Lanškrouně. Zahájení je v 7 hodin.

Orlickoústecko

Lázně (ducha) Litomyšl léčí laskavou legrací

Lázně (ducha) léčí laskavou legrací

27. 04. 2024 773x

Zahájení lázeňské sezóny (27. dubna) změní vždy nedalekou Litomyšl k nepoznání. Program nabízí desítky akcí, jednu zajímavější než druhou.

lazek"V současnosti je rozhledna Lázek opravená a zabezpečená, částečně je opravená nejhorší část přístupové komunikace. O prázdninách bude rozhledna o víkendech otevřená," popisuje aktuální stav Lázku starosta obce Cotkytle Vlastimil Jureček.

Majitel Stanislav Mlčůch (firma Paper Black s.r.o.) zde bude v sobotu 2. července pořádat už druhou akci pro veřejnost, tou první byl Máj na Lázku. Zastávku tu budou mít účastníci spanilé jízdy vojenských historických vozidel, aby si je mohla veřejnost v klidu prohlédnout. Příjezd těžké vojenské techniky se očekává mezi 11 a 15 hodinou.

 

Marie Hrynečková