Lanškroun

Lanškroun: Viděli jste střet chodce s vozidlem?

Lanškroun: Viděli jste střet chodce s vozidlem?

13. 09. 2023 2393x

K dopravní nehodě mělo dojít v sobotu 9. září 2023 v Lanškrouně před 21. hodinou. V křižovatce ulic Husova a Lázeňská, poblíž domu č. p. 40, mělo dojít ke střetu chodce s neznámým černým osobním vozidlem zn. BMW. ...

Lanškrounsko

Už jste četli Lidumila?

Už jste četli Lidumila?

16. 09. 2023 545x

Lidumil je člověk, který má rád ostatní lidi a snaží se jim pomáhat. Je to také jméno, prostřední jméno, Josefa Lešikara, který stojí za jednou z vystěhovaleckých vln z Lanškrounska do Texasu. A je to také kniha, která vás vezme do Nepomuk v druhé polovin...

Pozvánky

24. září - Heřmanická osmička

24. září - Heřmanická osmička

15. 09. 2023 108x

V neděli 24. září se bude konat v Horních Heřmanicích veřejný závod v přespolním běhu na 8 km nazvaný Heřmanická osmička.

Orlickoústecko

Při nehodě na rovném úseku u Opatova zemřel mladý muž

Při nehodě na rovném úseku u Opatova zemřel mladý řidič

22. 08. 2023 13352x

Oznámení o havárii vozidla na silnici I. třídy č. 43 přijalo operační středisko dnes ráno ve 2:21 hodin. Dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla zn. BMW jel ze směru od Opatovce na Svitavy a z dosud nezjištěných příčin vyjel ze silnice a narazil do stromu...

170905 kruhakV pondělí 4. září se rozběhla dlouho plánovaná oprava hlavního průtahu Lanškrounem, který vede od kolejí přes kruhový objezd až ke hřbitovu. V první etapě se během včerejška frézovala v celé šíři ulice Nádražní od nádraží k ulici Tovární. Dopoledne se tvořily fronty aut od centra, a také na Dvořákově ulici a na Lorencově aleji.

Příčinou nebylo jen frézování, ale také to, že první den školy rodiče vyzvedávali děti už mezi devátou a desátou dopoledne a v centru byl extrémě zvýšený provoz aut. Nejdelší zácpa vznikla od Rudoltic, ta se táhla až k sídlišti Na Zámečku.

Dnes se frézovala Nádražní ulice od Tovární ke kruhovému objezdu, a to za plného provozu. Kupodivu se dnešek obešel bez větších front, zřejmě proto, že dopravu řídila městská policie.

Od zítřka až do 17. září by se měly měnit obrubníky, upravovat vodící proužky a výškově upravovat poklopy. Asfaltobeton by se měl v tomto úseku pokládat mezi 18. a 24. září.

Text: Marie Hrynečková
Foto: autorka a Matěj Brýdl

Časový harmonogram opravy průtahu:
https://www.lanskroun.eu/dopravni-omezeni-na-silnici-i-43-lanskroun/d-9708