Lanškroun

V adventním městečku se tančilo

V adventním městečku se tančilo

01. 12. 2022 38x

I ve všední dny je v adventním městečku na náměstí rušno. Ve středu vpodvečer ovládly pódium děti ze ZUŠ Jindřicha Pravečka a z DDM Damián. Mezi diváky zcela jistě převažovali rodiče a kamarádi vystupujících dětí, fandilo se, fotilo a natáčelo. ...

Lanškrounsko

Útulek Pet Heroes Lanškroun přijal do péče patnáct koček z kauzy Chýnov

Útulek Pet Heroes Lanškroun přijal do péče patnáct koček z kauzy Chýnov

31. 10. 2022 486x

Dne 25. října 2022 přijal útulek Pet Heroes do péče 15 koček ve velmi špatném výživovém a zdravotním stavu. Jednalo se o kočičky, které byly týrané v maringotce a okolí v obci Chýnov. Majitelka je zavírala do popelnice, věznila, házela s nimi o zem a nedá...

Orlickoústecko

170905 kruhakV pondělí 4. září se rozběhla dlouho plánovaná oprava hlavního průtahu Lanškrounem, který vede od kolejí přes kruhový objezd až ke hřbitovu. V první etapě se během včerejška frézovala v celé šíři ulice Nádražní od nádraží k ulici Tovární. Dopoledne se tvořily fronty aut od centra, a také na Dvořákově ulici a na Lorencově aleji.

Příčinou nebylo jen frézování, ale také to, že první den školy rodiče vyzvedávali děti už mezi devátou a desátou dopoledne a v centru byl extrémě zvýšený provoz aut. Nejdelší zácpa vznikla od Rudoltic, ta se táhla až k sídlišti Na Zámečku.

Dnes se frézovala Nádražní ulice od Tovární ke kruhovému objezdu, a to za plného provozu. Kupodivu se dnešek obešel bez větších front, zřejmě proto, že dopravu řídila městská policie.

Od zítřka až do 17. září by se měly měnit obrubníky, upravovat vodící proužky a výškově upravovat poklopy. Asfaltobeton by se měl v tomto úseku pokládat mezi 18. a 24. září.

Text: Marie Hrynečková
Foto: autorka a Matěj Brýdl

Časový harmonogram opravy průtahu:
https://www.lanskroun.eu/dopravni-omezeni-na-silnici-i-43-lanskroun/d-9708