Lanškroun

Lanškroun: Viděli jste střet chodce s vozidlem?

Lanškroun: Viděli jste střet chodce s vozidlem?

13. 09. 2023 2518x

K dopravní nehodě mělo dojít v sobotu 9. září 2023 v Lanškrouně před 21. hodinou. V křižovatce ulic Husova a Lázeňská, poblíž domu č. p. 40, mělo dojít ke střetu chodce s neznámým černým osobním vozidlem zn. BMW. ...

Lanškrounsko

Už jste četli Lidumila?

Už jste četli Lidumila?

16. 09. 2023 649x

Lidumil je člověk, který má rád ostatní lidi a snaží se jim pomáhat. Je to také jméno, prostřední jméno, Josefa Lešikara, který stojí za jednou z vystěhovaleckých vln z Lanškrounska do Texasu. A je to také kniha, která vás vezme do Nepomuk v druhé polovin...

Orlickoústecko

Při nehodě na rovném úseku u Opatova zemřel mladý muž

Při nehodě na rovném úseku u Opatova zemřel mladý řidič

22. 08. 2023 13397x

Oznámení o havárii vozidla na silnici I. třídy č. 43 přijalo operační středisko dnes ráno ve 2:21 hodin. Dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla zn. BMW jel ze směru od Opatovce na Svitavy a z dosud nezjištěných příčin vyjel ze silnice a narazil do stromu...

170514 lazekMnoho turistů i návštěvníků se ptá, proč už se neotvírá rozhledna a bufet na Lázku. Před čtrnácti dny nás navštívil pan Mlčůch, majitel firmy PAPER BLACK s.r.o. s tím že firmu prodali a tím i Lázek. Novým majitelem firmy je pan Libor Kulaga.

S panem Kulagou jsme mluvili a předpokládá, že rozhledna bude otevřena. Otázka je kdy a jak.


http://rejstrik-firem.kurzy.cz/02966654/paper-black-sro/

Vlastimil Jureček
starosta obce Cotkytle

 

Připomeňme si, v jakých souvislostech jsme v posledních dvou letech psali o rozhledně Lázek:

Červenec 2015

Internetem kolují šokující fotky zdevastované rozhledny i Reichlovy chaty. Vše je dokořán, nábytek, televizory a monitory počítačů jsou vyházeny před chatou. Spekuluje se o zlodějích, vandalech i bezdomovcích. Lanškrounsko.cz oslovilo Policii, ta přislíbila kontaktovat majitele, aby chatu i rozhlednu zabezpečil před vandaly.

 

Leden 2016

Majitel, karlovarská firma Deneta, je v insolvenčním řízení a na výzvy objekt zabezpečit nereaguje. Na devastaci oblíbeného výletního místa upozorňují několik měsíců občané, turisté, sdělovací prostředky i Klub přátel rozhleden.

V dražbě objektu, do niž byl přihlášen i Dobrovolný svazek obcí a lanškrounská OMEGA tech., vyhrála pražská společnost PAPER BLACK s.r.o. s nabídkou kupní ceny 2,5 mil. Kč. Jednatelkou společnosti je Petra Mlčůchová z Jestřebí u Zábřeha na Moravě.

 

Červen 2016

Rozhledna Lázek je zvenku opravená a zabezpečená, částečně je opravená nejhorší část přístupové komunikace. "O prázdninách bude rozhledna o víkendech otevřená," popisuje aktuální stav Lázku starosta obce Cotkytle Vlastimil Jureček.

Majitel Stanislav Mlčůch (firma Paper Black s.r.o.) uspořádal do té doby dvě akce. První byl 1. Máj na Lázku a druhou zastávka účastníků spanilé jízdy vojenských historických vozidel v červenci 2016.

---------

Jak můžete vidět na snímcích z dnešního dne, všude vládne pořádek, Reichlova chata i rozhledna jsou zabezpečeny mřížemi a okenicemi. Při příchodu výletníky vítá nový nápis LÁZEK. Potkávali jsme pěší turisty i cyklisty, všichni se vraceli z výletu na Lázek zklamaní, že nelze vystoupit ani na rozhlednu. Škoda.

Marie Hrynečková


https://www.lanskrounsko.cz/cz/zpravodaj/5203-na-lazku-je-rusno

https://www.lanskrounsko.cz/cz/5657-lazek-ma-noveho-majitele

https://www.lanskrounsko.cz/cz/5684-pred-98-lety-byla-strzena-rozhledna-na-lazku-bude-mit-stejny-osud-i-soucasna-stavba

https://www.lanskrounsko.cz/cz/6111-lazek-se-oklepal-z-nejhorsiho-prijedou-vojenska-historicka-vozidla